Czy wiesz, że psie odchody należą do kategorii odpadu infekowanego powodującego uczulenia i agencja ochrony środowiska przyrodniczego USA (EPA) zalicza je do tej samej kategorii co wycieki ropy?„

Woda pitna

Nierozwiązanie problemu psich odchodów ma niekorzystny wpływ na jakość środowiska przyrodniczego. Udowodniono, że 20-30% bakterii w losowych próbach wody pochodzi właśnie z psich odchodów.

Psie odchody zawierają azotany, które mogą powodować eutrofizację i kontaminację wód podziemnych i w ten sposób zagrażać jakości wody pitnej.

Chociaż sobie z tego nie zdajemy sprawy, woda pitna należy do największych bogactw świata. Nie ropa, ale woda jest tym, co powinniśmy chronić i szanować na najwyższym poziomie. Globalne zanieczyszczenie środowiska przyrodniczego osiąga niebezpieczne wartości. Obojętność, więc nie jest na miejscu. Natura sobie sama z tym nie poradzi. Zanieczyszczanie odpadami produkowanymi przez ludzi i psy jest o wiele szybsze niż efektywność naturalnego cyklu oczyszczania.

Przestrzeń publiczna

Podczas codziennego stresu nie zdajemy sobie sprawy, jak zanieczyszczone jest nasze środowisko. Chodzimy się relaksować do parku, ale nie zdajemy sobie sprawy, że zanieczyszczony jest on psimi odchodami. Chodzimy wieczorami po ulicach i nie widzimy, jak bardzo zanieczyszczone i uszkodzone są słupy oświetlenia publicznego przez mocz psów.

Problem jest nie tylko z odchodami, ale również z moczem. Trudno jest kontrolować, gdzie pies załatwia swoją potrzebę a mocz z wysoką zawartością azotu zostawia “martwe” brązowe plamy na świeżym trawniku.

Powietrze

Trzeba sobie zdać sprawę, że jeśli nie nastąpimy na psie odchody, nie znaczy to, że nie wchodzimy w kontakt z bakteriami, które się w nim znajdują.

Studium próbek powietrza w Clevelande w stanach Ohio, Detroite i Michigane udowodniły, że 10-50% bakterii w powietrzu pochodzi z psich odchodów.

Niekontrolowane wyprowadzanie psów ma niekorzystny wpływ na środowisko życia przez to, że niezbierane odchody psie wysychają. Przy koszeniu trawy mogą być rozpraszane w powietrzu i mogą się dostawać przez otwarte okna do wyższych części budynków i mogą wywoływać alergię.

Chcemy mieszkać w czystym i zdrowym środowisku, gdzie nie śmierdzi i nie musimy się obawiać spacerowania po trawie albo siadania z dziećmi na kocu pod drzewem. ECO DOG TOILET to rozwiązanie tego problemu. Pies załatwia swoją potrzebę w STACJI ECO DOG TOILET i nie zanieczyszcza środowiska w okolicy.